שהפחד יהיה צנוע

שהפחד יהיה צנוע והשנה טובה, שנתנהל במסירות וכבוד כלפי עצמנו וכך גם לאחרים. שנדע לאהוב בפשטות ולשמוח… ושלפעמים לא נדע אלא פשוט נהיה… 

שנצליח להתמודד בשנה הקרובה, אבל אם אפשר שיהיו לנו גם מקומות בריחה, ושאלו לא יהיו רחוקים.. שנזכור שהבית הוא בלב וכמו צב הוא איתך מסתובב. אז לא להתרחק…מעצמך! 

שנבין שהאחר הוא אחר, מותר לו להיות שונה, זו היחודיות של כל אחד. ואם האחר שונה אז היי… הוא שונה ממך , משמעות הדבר שגם אתה שונה וגם אתה אחר… של מישהו אחר . יצא לי קצת דוקטור סוס פה…

שנעריך רגעים קטנים ונשאף לגדולים . שנגדל..שנגבהה, שנלמד יותר ולפעמים נבין פחות, שנצמח ונתפתח.

 שנשמור על איזון ומידי פעם תוך שמירה פאסיבית על האיזון המיוחל יתפלק לנו ובלי שנרגיש פשוט נצא מאיזור הנוחות שלנו, ומשם נפרוץ בכוח החיים שלנו לעוד מקום טוב.  

השנה ילדתי ונולדתי, השנה שמחתי ושימחתי , השנה לימדתי ולמדתי, טיפלתי וטופלתי, אהבתי ונאהבתי, עצבנתי ועוצבנתי מאוד, היה לי קשה והיה לי שמח והייתי ביחד גדול ומרשים ולפעמים בתוכו הרגשתי בדידות. 

אני שמחה על מה שיש לי, מעל הכל אני שמחה על נוסטלגיה שמלמדת אותי שלכל זמן וגם שהכל חולף כלא היה… אני יודעת ששנה זה פרק זמן ארוך ומורכב, שכנראה אי אפשר לשמור בו על אחידות של טוב ולכן אני בוחרת היום פשוט לחזק את האמונה שלי בטוב ולדעת שזה בסדר שילווה במעט לא כל כך טוב… כי גם זה לטובה בתכנית גדולה ורחבה יותר. 

שתהיה שנה טובה

שתהיה כזו עם שפע משוגע על צורותיו, שיסתום לנו חורים.אבל שלא נקשור את חיינו סביבו או נפחד ממנו. 

שתהיה כזו עם מוזיקה, כזו שרוקדים עם הילדים בבית, שרים בקולי קולות באוטו וכזו ששמחים שמלווה את המצב רוח. ברגעים פשוטים וגם בהופעות ודיסקים משובחים. שתהיה מוזיקה טובה.

שתהיה כזו עם חום וקור, החיצוניים, שבחום לא נישרף ובקור לא נקפא, שנשמח בעונות ובאוויר שבהן..וקור וחום הפנימיים – המזגיים, האלה שאנחנו נושאים בתוכנו- שיהיו מווסתים היטב ולטובתינו… שנהיה בפרופורציה. 

ןשתהיה שנה של צחוק, מופעי סטנדאפ , אנשים שמצחיקים, צחוק מזכך מרפא משחרר . שיבוא עם טאקט ובלי…שיהיה צחוק סבבה:) 

שתהיה שנה של אהבה- אהבה מאפשרת ומכבדת , אהבה זה תמיד בינך לבין אחר? שתהיה ביני לבין ההורים שלי, האחים שלי, הילדים שלי, החברים שלי, האהוב שלי – טוב הלב, ואהבה זה גם אלינו אז שתהיה אהבה טובה אלינו. עם טפיחה על השכם, עם חיזוק והערכה, עם פשרה מינימלית …

ושתהיה שנה טובה! כשמאמינים בטוב, יש לו משמעות שונה מטוב רגיל, איך זה הולך? הכל לטובה.. יש עניין שהכל מתהפך ולטובה,  הכל קורה מסיבה ולכל זמן, זה אומר שהעיכובים , המהמורות, ההתקלויות וההתעקלויות בדרך הכל משרת את הדרך הטובה שלנו שנשנה אותה עוד הרבה ונאמין בטוב, שמלווה אותנו ורוצה להיות איתנו..  לא בורח.

לא קל לי לכתוב בכזו אופטימיות. אבל ראש השנה . מחייב..

תודה לכם שאתם חלק מחיי. שתהיה לכם שנה טובה.

תגובה אחת בנושא “שהפחד יהיה צנוע

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s